- Hide menu

05.06.2022 r., Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w strzelectwie myśliwskim

W dniu 5 czerwca na Strzelnicy Myśliwskiej Zarządu Okręgowego PZŁ Kielce w Starachowicach odbyły się „Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego” w strzelectwie myśliwskim.
Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z Prawidłami strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez PZŁ (Uchwała NRŁ Nr 360/2021 z 10 maja 2021 r.) w pięcioboju myśliwskim.
Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:
1. Oś myśliwska – 5 rzutków pojedynczych z miejsca, 5 dubletów z miejsca – strzelanych na pięciu kolejnych stanowiskach oraz 5 rzutków pojedynczych strzelanych na ścieżce z podchodu.
2. Krąg myśliwski – seria 20 rzutków ze stanowisk (8 pojedynczych + 6 dubletów) strzelanych kolejno z 7 stanowisk w układzie – stanowiska 1, 2 i 3 – rzutek pojedynczy z Wysokiej Wieży + Dublet; stanowisko 4- dwa pojedyncze rzutki – pierwszy z Wysokiej Wieży, drugi z Małej Wieży: stanowiska 5, 6 i 7 – rzutek pojedynczy z Małej Wieży + Dublet.
3. Myśliwska Oś Praktyczna (MOP) – seria 20 rzutków, 6 pojedynczych i 7 dubletów strzelanych z 3 stanowisk (bramek) strzeleckich w układzie: kolejno na stanowiskach 1, 2 i 3 dwa rzutki pojedyncze i dwa dublety oraz jako ostatni – dublet na stanowisku 2.
4. Dzik – jedna seria 10 przebiegów przemiennych – kolejno z prawej do lewej i z lewej do prawej
5. Rogacz i lis – jedna seria 10 strzałów, po 5 do tarczy lisa i rogacza oddawanych z podpórki słupka stałego.

Klasyfikacja prowadzona była indywidualnie – w klasie powszechnej, mistrzowskiej, „Senior” oraz drużynowo w klasie powszechnej i otwartej.

W zawodach uczestniczyła również reprezentacja Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim w składzie: Grzegorz Domagalski, Artur Bednarski i Łukasz Dziekan, zajmując drużynowo VI miejsce w klasie powszechnej.


Tekst i zdjęcia Łukasz Dziekan

error: Zawartość chroniona!