- Hide menu

15.12.2020 r., „Myśliwska paczka” – Mikołaje w zielonych mundurach

Myśliwi Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejny już raz włączyli się aktywnie w akcję charytatywną „Myśliwska paczka”, której celem jest wsparcie placówek opiekuńczo-wychowawczych.

„Myśliwska paczka” to świąteczna akcja skierowana do wszystkich kół łowieckich zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. Koła same wybierają placówki, które chcą wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalają listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdą się w paczkach. Beneficjentami akcji są domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów lub tym podobne placówki.

W dniu 15 grudnia 2020 r. przedstawiciele HKŁ „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jałowęsach w powiecie opatowskim, który znajduje się na terenie dzierżawionego przez Koło obwodu łowieckiego nr 81, gdzie przekazali zakupiony sprzęt sportowy dla jego podopiecznych. Tym razem przekazanie zakupionych prezentów odbyło się w wyjątkowych warunkach spowodowanych panującą sytuacją epidemiczną. Przekazanie sprzętu odbyło się w warunkach plenerowych, dzięki czemu został on natychmiast przetestowany przez podopiecznych ośrodka. Koło reprezentowała delegacja złożona z kol. Stanisława Dudka, Grzegorza Domagalskiego, Waldemara Chwistka i Łukasza Dziekana. W ramach podziękowania myśliwi otrzymali prześliczne stroiki świąteczne przygotowane przez dzieci.

error: Zawartość chroniona!