- Hide menu

17.07.2022 r., Trening strzelecki myśliwych HKŁ „Dudek”

Tegoroczny trening strzelecki myśliwych Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim, połączony z przystrzelaniem broni kulowej, odbył się 17 lipca br. na strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Starachowicach.

Na tym samym obiekcie trenowali również myśliwi z zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Jarząbek” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Trening rozpoczął się od obowiązkowego szkolenia z zasad bezpieczeństwa i zachowania się na strzelnicy przeprowadzonego przez kierownika strzelnicy i jednego z czołowych zawodników strzelectwa myśliwskiego w Polsce kol. Kamila Jamroza. Następnie pieczę nad przebiegiem treningu przejęli koledzy posiadający stosowane uprawnienia.

Podzieleni na grupy myśliwi mieli możliwość przećwiczenia wszystkich dostępnych na strzelnicy konkurencji śrutowych i kulowych. Wśród konkurencji śrutowych, oprócz tradycyjnego kręgu, osi i zająca była myśliwska oś praktyczna (MOP). Dla broni kulowej, po sprawdzeniu przystrzelania na wydzielonym stanowisku, można było sprawdzić się w konkurencjach „rogacz”, „lis” i „dzik w przebiegu”.

Wizyta na strzelnicy była okazją do treningu nie tylko dla myśliwych ale również dla stażystów, kandydatów i …młodych adeptów strzelectwa. W nagrodę za obsługę wyrzutni na MOP oraz osi, asystujący tacie Ignacy, otrzymał szansę oddania swoich pierwszych strzałów w życiu z karabinka centralnego zapłonu. Dwa oddane strzały do tarczy z wizerunkiem lisa zostały ulokowane w „10”.

Tekst i zdjęcia Łukasz Dziekan