- Hide menu

19.12.2019 r., „Myśliwska paczka” – Mikołaje w zielonych mundurach

Myśliwi Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięli udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Myśliwska paczka”, której celem jest wsparcie socjalne placówek opiekuńczo-wychowawczych.

„Myśliwska paczka” to świąteczna akcja skierowana do wszystkich kół łowieckich zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. Koła same wybierają placówki, które chcą wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalają listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdą się w paczkach. Beneficjentami akcji są domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów lub tym podobne placówki.

W dniu 19 grudnia 2019 r. przedstawiciele HKŁ „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jałowęsach, który znajduje się na terenie obwodu łowieckiego nr 81, gdzie przekazali zakupiony sprzęt sportowy dla jego podopiecznych.

Ten sam ośrodek postanowili wesprzeć również koledzy z Koła Łowieckiego „Jarząbek” w Ostrowcu Św. Wręczenie ufundowanych przez nich prezentów odbyło się równocześnie z naszą wizytą.

W ramach podziękowania myśliwi otrzymali prześliczne stroiki świąteczne przygotowane przez podopiecznych ośrodka.

fot. Łukasz Dziekan