- Hide menu

25.08.2019 r., Dożynki Powiatowe w Waśniowie

Ostatnia niedziela sierpnia była niezwykle urozmaicona i intensywna dla myśliwych Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek”. Podczas gdy delegacja koła wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Waśniowie inni myśliwi brali udział w zawodach strzeleckich o „Puchar Łowczego Okręgowego” w Starachowicach, o czym informujemy w innym wpisie.

W tegorocznym powiatowym Święcie Plonów w Waśniowie Hutnicze Koło Łowieckie „Dudek” zaprezentowało się okazale i wielowymiarowo.

Obchody rozpoczął wymarsz korowodu dożynkowego, który tworzyły m.in.: Strażacka Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie, poczty sztandarowe i delegacje gminne z wieńcami dożynkowymi, do kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie. Po nabożeństwie, uczestnicy dożynek przeszli na główny plac uroczystości na Błoniach Waśniowskich. Członkami pocztu sztandarowego byli koledzy Waldemar Chwistek, Ryszard Spotowski i Remigiusz Miaz. Swoje poczty sztandarowe wystawiły również koła łowieckie „Jarząbek” z Ostrowca Św. i „Góra Chełmowa” z Rudek.

Na stoisku przygotowanym przez Koło można było obejrzeć wystawę trofeów łowieckich. Zorganizowane zostały konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Zainteresowani mogli również obejrzeć zdjęcia o tematyce łowieckiej,
ukazujące różne aspekty działania myśliwych naszego Koła, wykonane przez Łukasz Dziekana.

Należy również wspomnieć, że Łowczy naszego Koła kol. Stanisław Dudek został odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa” przyznaną decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

error: Zawartość chroniona!