- Hide menu

29.05.2022 r., Zawody strzeleckie dla dzieci i młodzieży

Myśliwi Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim, będący jednocześnie członkami sekcji strzeleckiej klubu sportowego MKS „Świt” w Ćmielowie, byli zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów strzeleckich dla dzieci w dniu 29 maja 2022 r.

Zawody w dwóch kategoriach wiekowych do 12 lat i od 12-15 lat przeprowadzono na strzelnicy zlokalizowanej na Stadionie Leśnym w Ćmielowie w ramach pikniku „Gminny Dzień Dziecka”.

Młodzież oddawała po 5 strzałów z broni pneumatycznej krótkiej i długiej do tarcz umieszczonych odpowiednio 5 metrów dla pistoletu i 10 metrów dla karabinków.

Zawody przeprowadzono z zachowaniem wszelkich rygorów i zasad bezpieczeństwa. Każdy z uczestników przed rozpoczęciem swojego podejścia miał udzielony instruktaż zachowania się na strzelnicy i bezpiecznego posługiwania się bronią. Także strzelania odbywały się pod nadzorem i z pomocą doświadczonych członków sekcji.

W trakcie pikniku odbyła się również wystawa ciekawej broni współczesnej, białej i czarnoprochowej a także pokaz strzelania z broni czarnoprochowej i ASG.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, ale też ograniczonym czasem przeprowadzenia zawodów i możliwościami strzelnicy, zapisy na listę uczestników musiały być w pewnym momencie wstrzymane. Po przeprowadzeniu zawodów przyszedł czas na ocenę tarcz i podliczenie wyników wszystkich uczestników.

Wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się jako ostatni punkt pikniku przy udziale władz gminnych.

Fot. Łukasz Dziekan