- Hide menu

Apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Zarząd Okręgowy PZW w Tarnobrzegu zwraca się z wnioskiem do kół łowieckich o wsparcie działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zarząd nasz wspiera Dom Dziecka „Arka” w okolicach Mariupola na Ukrainie. W styczniu tego roku dzieci z tego Domu Dziecka otrzymały od nas wsparcie w postaci odzieży i obuwia oraz zmywarki kuchennej. Z uwagi na wybuch wojny na Ukrainie dzieci z tegoż Domu Dziecka opuściły go i kierują się obecnie w stronę granicy polskiej. Jest to ponad 40 dzieci i kobiet.

Oczekujemy, że uda im się przekroczyć naszą granicę w dniu 26 luty 2022 r. Chcemy im pomóc poprzez ulokowanie ich na terenie Okręgu. Wsparciem dla nas są instytucje samorządowe. Nie mniej jednak oczekujemy od kół łowieckich zaangażowania w pomoc na rzecz uchodźców. W chwili obecnej rozpoczynamy zbiórkę żywności długoterminowej typu: konserwy, makarony, dżemy, etc.

Wnioskujemy również o przekazywanie środków finansowych przez koła łowieckie na konto Zarządu Okręgowego o nr: 38 1240 2744 1111 0000 3990 9866 z dopiskiem „pomoc uchodźcom”. Z uwagi na wyjątkowo trudną sytuację prosimy o jak najszybsze decyzje zarządów kół łowieckich w powyższej kwestii. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z łowczym okręgowym pod nr tel. 600 217 507.

error: Zawartość chroniona!