- Hide menu

Hubertus Nadsański i odznaczenie dla kol. Andrzeja Łady


W niedzielę 3 października 2021 r. w Żabnie w gminie Radomyśl nad Sanem odbył się kolejny Hubertus Nadsański. Wspólne święto myśliwych, leśników i miłośników jeździectwa.

Organizatorami imprezy byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu oraz gmina Radomyśl nad Sanem. Współorganizatorami wydarzenia były: Stadnina Koni Żabno, sołectwo Żabno, LZS Żabno oraz Nadleśnictwa: Rozwadów, Gościeradów, Rudnik nad Sanem, Nowa Dęba i Janów Lubelski.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Później uczestnicy mogli obejrzeć gonitwę za lisem a następnie były pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze, występ zespołu Raróg z grupą wabiarzy, wystawy przyrodniczo-łowieckie, stoiska myśliwskie i Lasów Państwowych.

W obchodach uczestniczył również poczet sztandarowy Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” w Ostrowcu Świętokrzyskim tworzony przez kolegów: Ryszarda Spotowskiego, Juliana Budzińskiego i Remigiusza Miaza.

Podczas części oficjalnej odbyła się również dekoracja osób zasłużonych dla łowiectwa. Jednym z odznaczonych był nasz kolega Andrzeja Łada, który z rąk Ministra Marcina Warchoła otrzymał medal za zasługi dla Okręgu Tarnobrzeskiego. Gratulujemy!

error: Zawartość chroniona!