- Hide menu

I Ogólnopolski Rajd Myśliwych i Leśników


Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu zaprasza Koleżanki i Kolegów myśliwych oraz leśników do udziału w I Ogólnopolskim Rajdzie Myśliwych i Leśników, który odbędzie się szlakiem walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz szlakiem męczeństwa Polaków na Wołyniu.
Planujemy naszą inicjatywę w dniach 5-8 sierpnia b.r. Z uwagi na planowaną trasę udział w Rajdzie mogą wziąć osoby, które posiadają auta z napędem 4×4 lub motocykle.

Celem Rajdu jest odwiedzenie miejsc męczeństwa i bohaterstwa walk w/w Dywizji oraz Zbrodni Wołyńskiej i oddanie hołdu poległym i pomordowanym rodakom. Zapalimy znicze, weźmiemy udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji poległych i pomordowanych w polskim kościele na Ukrainie, planujemy również zorganizować zbiórkę i przekazać pomoc materialną polskiej parafii na Wołyniu. Wsparciem medialnym dla naszej inicjatywy będzie ekipa filmowa z TV TRWAM, która będzie relacjonować wyprawę na żywo zaś w perspektywie czasu powstanie z niej reportaż filmowy, który zostanie upowszechniony. Udział w Rajdzie to dowód postawy patrioty – polskiego myśliwego i leśnika.

Rajd ma charakter zorganizowanego przedsięwzięcia. Planujemy wykonać pamiątkowe koszulki oraz proporczyki, które obok flagi narodowej i flag Polskiego Związku Łowieckiego oraz Lasów Państwowych będą zawieszone na naszych samochodach i motocyklach. Łącznie w ramach Rajdu zamierzamy pokonać około 1000 km po terytorium Ukrainy. Koszt udziału w Rajdzie to 150 PLN przy czym koszty związane z zakupem paliwa oraz żywności leżą po stronie uczestników. Kwota wpisowego zostanie przeznaczona na ubezpieczenie uczestników, wykonanie koszulek, nalepek oraz flag.

Wszelkich pytań udziela kol. Robert Bąk – łowczy okręgowy pod nr tel. 600217507. Zapisy prowadzone są do dnia 15 lipca 2021 r. za pomocą zgłoszenia mailowego na adres: slombryk@gmail.com. Ilość miejsc w Rajdzie jest ograniczona i decyduje tu kolejność zgłoszeń.