- Hide menu

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

Z przyjemnością informujemy, że Łukasz Dziekan, myśliwy naszego Koła, zajął III miejsce w tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego w kategorii „Sceny myśliwskie”.

Konkurs fotograficzny organizowany przez redakcję „Łowca Polskiego” jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Sięga okresu międzywojennego. Pierwszy raz ogłoszono go w 1926 roku. W 1934 roku, po raz pierwszy zwyciężył w konkursie Włodzimierz Puchalski, który do wybuchu wojny triumfował aż sześciokrotnie!

Za zgodą spadkobierców od 1995 roku konkurs organizowany przez redakcję „Łowca Polskiego” nosi imię Włodzimierza Puchalskiego.

Uznanie jury zdobyło zdjęcie zatytułowane „Hubertus”, na którym jesienna pogoda podkreślona została ostrymi promieniami słońca, błękitem nieba, opadłymi żółtymi liśćmi i śródleśną kałużą w której odbijają się sylwetki myśliwych zmierzających na pierwsze polowanie zbiorowe nowego sezonu w 4 listopada 2017 r. Zdjęcie powstało w okolicach kapliczki w obwodzie nr 81 i przedstawia sylwetki Tomasza Łagowskiego i Juliana Budzińskiego.

Jest to kolejna nagroda fotograficzna w tym konkursie dla myśliwego z naszego Koła bowiem w 2017 r., także w kategorii „Sceny myśliwskie”, triumfował Andrzej Łada. Galerie zdjęć z poprzednich edycji dostępne są na stronie internetowej konkursu.