- Hide menu

Myśliwskie obchody „Dnia Ziemi”

W dniu 25.04.2019 r. członkowie Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek” wspólnie z młodzieżą Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach przeprowadzili, w ramach obchodów Dnia Ziemi, akcję sprzątania.
 
W akcji wzięło udział dwadzieścioro wychowanków Ośrodka, siedmioro wychowawców oraz trzech członków Koła: Prezes Eugeniusz Dreger, Łowczy Stanisław Dudek oraz Karol Błaszczuk. Przed wyruszeniem w teren prezes przeprowadził krótką pogadankę z zakresu ochrony środowiska. Uczestnikom sprzątania myśliwi rozdali rękawice jednorazowe oraz worki na śmieci. W czterech grupach oczyszczono z plastikowych i szklanych opakowań oraz z papierów pobocze drogi prowadzącej od stacji paliw w Jałowęsach do Ośrodka i teren wzdłuż obydwu strumyków przepływających w tym rejonie. Zebrano kilkanaście worków odpadów.
 
Dzięki ustaleniom Łowczego z prezesem firmy Remondis odbiór zebranych odpadów odbył się bez obciążania kasy Ośrodka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji spotkali się przy ognisku rozpalonym w wyznaczonym w tym celu miejscu, gdzie zostali poczęstowani przez myśliwych kiełbaskami i napojami. Dyrekcja Ośrodka wyraziła chęć powtórzenia akcji za rok.

error: Zawartość chroniona!