- Hide menu

Strzelectwo. Zaczynamy!

Pragniemy by treści na stronie były przydatne nie tylko dla myśliwych Hutniczego Koła Łowieckiego „Dudek”, ale również dla rolników, sadowników i wszystkich sympatyków łowiectwa i przyrody zaglądających tu w poszukiwaniu informacji lub całkiem przypadkiem. O rosnącej popularności naszej strony mówią przede wszystkim statystyki odwiedzin i zakres poszukiwanych informacji. Dzisiaj inaugurujemy nowy rozdział: „Strzelectwo”. Będziemy starali się w nim w miarę możliwości publikować wszelkie informacje przydatne nie tylko dla myśliwych ale i strzelców sportowych.

Wiadomo, że jednym z aspektów uprawiania łowiectwa jest etyczne i skuteczne pozyskiwanie zwierzyny. Podstawą tego jest nie tylko trening strzelecki ale również znajomość wielu czynników, które wpływają na to, że strzał jest celny i skuteczny. Naszą ambicją jest przybliżenie zagadnień strzeleckich, które mają istotny wpływ na skuteczność polowania: doboru pocisków, balistyki, przystrzelania broni i wielu innych. Wiele z tych zagadnień nie jest nawet sygnalizowana na kursach dla nowowstępujących, a niewielu myśliwych ma później czas i chęci żeby samodzielnie wyjaśnić pewne zjawiska i ewentualny rozrzut przestrzelin na tarczy i pudła w łowisku łączy z poziomem umiejętności zamiast z doborem amunicji, a konkretnie pocisku, do wykorzystywanej jednostki broni.

Bardzo możliwe, że pojawią się tutaj również informacje o samodzielnej elaboracji amunicji, oparte między innymi na wiedzy i doświadczeniu członków naszego Koła.

Zaczynamy jednak od sprawy, które może zrewolucjonizować strzelectwo a mianowicie od planów wprowadzenia zakazu stosowania amunicji zawierającej ołów. W oddzielnym poście zamieszczamy wprowadzenie i link do ankiety przygotowanej przez FACE (European Federation for Hunting and Conservation).

error: Zawartość chroniona!